wordpress-logo-notext-rgb

WordPress z pluginami All in One SEO Pack i WPML

wordpress-logo-notext-rgbAll in One SEO Pack (AIOSP) – popularny plugin do WordPress (WP) i robiąca prawie zawsze, to co trzeba, w kwestii SEO, niestety w niektórych sytuacjach wymięka.

Opis problemu WPML z All in One SEO Pack

Sytuacja jest następująca:

Domyśle AIOSP dla meta-tagi strony głównej bierze z ustawień w „Ustawienia” -> „All in One SEO” (w panelu administracyjnym WP), tj. „Home title„, „Home Description„, „Home Keywords„. Niestety nie udało nam się zmusić WPML do przetłumaczenia tych pól i w innej wersji językowej strona główna zawsze zawierała polskie teksty w title, description i keywords. Można próbować to hackować przez tytuł strony i opis z „Ustawień ogólnych” CMS i następnie pola te tłumaczyć w WPML, ale rozwiązanie to jest słabe.

Rozwiązanie

Zajrzałem w kod wtyczki i wprowadziłem kilka modyfikacji. Niestety zmian należało dokonać w kilku miejscach i nie udało się sprawy załatwić odpowiednimi filtrami osadzonymi w pliku functions.php dla tematu WP. Modyfikacja kodu sprawiła, że AIOSP zaczął pobierać dane z ustawień SEO dla pojedynczej strony (widoczne podczas edytowania strony), a nie z ustawień „globalnych”. Gdyby ktoś potrzebował takiego rozwiązania, to może pobrać przygotowanego przeze mnie forka:

All in One SEO Pack FC Fork

Autor

Kamil Skrzypiński

Fullstack developer, programista aplikacji internetowych i mobilnych. Zna się m.in. na Ruby on Rails, JavaScript, Objective-C, PHP, HTML5 i CSS3. Instalacja i konfiguracja serwera z mniej i bardziej popularnymi usługami, to też dla niego nie problem. Niegdyś zapalony radiowiec - głównie od strony techniczno-informatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *