Radio Cyfrowe w Polsce – Raport EBU/MIS Digital Radio 2016

Media Intelligence Service (MIS) będący działem European Broadcasting Union (EBU) opublikował w lutym pierwszy roczny raport pt. Digital Radio 2016. Dokument prezentuje osiągnięcia ogólnie pojętego radia cyfrowego w ubiegłym roku, wskazując zarówno jego mocne strony jak i obszary wymagające działania. W całości może być potraktowany jako okresowe sprawozdanie z wdrażania cyfrowego radia naziemnego na rynkach europejskich.
Czytaj dalej Radio Cyfrowe w Polsce – Raport EBU/MIS Digital Radio 2016

Czy radio cyfrowe to bezpieczna technologia?

Pracując nad oprogramowaniem dla nadawców radiowych, zainteresowałem się tematem bezpieczeństwa korzystania z platformy DAB/DAB+ jako zwykły słuchacz z lekkim zacięciem techniczno-informatycznym.

Siłą radia jest to, że można go słuchać wszędzie. Oczywiście wciąż najwięcej słucha się w domu, ale niemal co trzeci Polak deklaruje słuchanie radia w samochodzie.

Źródło: Radio ma się dobrze, Komitet Badań Radiowych
Czytaj dalej Czy radio cyfrowe to bezpieczna technologia?

FC Radio CMS – funkcje do obsługi RDS i usług dodatkowych DAB+

FC Radio CMS pośredniczy w dwukierunkowej wymianie informacji pomiędzy stroną internetową a systemem produkcyjno-emisyjnym w rozgłośni radiowej. Zgromadzone w Content Management System (CMS) dane, mogą być z powodzeniem użyte w usługach dodatkowych nadawanych przez radio obok sygnału dźwiękowego. Poniżej zamieszczamy opis funkcji CMS, które można wykorzystać w Radio Data System (RDS/RBDS) i „cyfrowych usługach dodanych”.

Czytaj dalej FC Radio CMS – funkcje do obsługi RDS i usług dodatkowych DAB+