Google +1 Button z automatycznym opisem wygenerowanym przez WordPress

W ramach modyfikacji bardzo prostej metody dodawania Google Plus One Button do WordPressa, dodałem automatyczne generowanie opisu bazujące na tytule wpisu, jego „wypisie” (excerpt) oraz „ikonie” (miniaturka obrazka/thumbnail). Wystarczy zainstalować plugin, nie trzeba nic zmieniać w kodzie skórki WP.
Czytaj dalej Google +1 Button z automatycznym opisem wygenerowanym przez WordPress

Plugin do WordPress sprawdzający stronę kodową bazy danych i tabelek

wordpress-logo-notext-rgbOd czasu do czasu zaglądam na różne fora internetowe związane z WordPressem, gdzie częstym problemem u forumowiczów jest wyświetlanie krzaków lub znaków zapytania w miejscu liter zaopatrzonych w znaki diaktrytyczne (nie chodzi tylko o polskie znaki). Nieprawidłowe działanie ujawnia się najczęściej, gdy zainstalujemy plugin, który tworzy własną tabelkę i nie definiuje dla niej character set, a bierze wartości domyślne ustawione dla bazy danych (mowa oczywiście o MySQL). Zwykle rozwiązanie jest bardzo proste – pilnowąć, aby dane dla WordPressa były kodowane w utf-8. Niestety jeszcze kilka hostingów nie zdążyło lub też nie zamierza przejść z popularnego dawniej latin2 (najczęściej) na Unicode.
Czytaj dalej Plugin do WordPress sprawdzający stronę kodową bazy danych i tabelek

Dodajemy na szybko Google +1 Button jako plugin do WordPress

Aktualizacja

Zobacz zaktualizowaną wersję plugina Google +1 Button dla WordPressa. Najświeższy kod dostępny jest poprzez repozytorium wtyczki na GitHub.

Czym jest Google +1 Button powinien wyjaśnić powyższy filmik.

„Przycisk +1” możemy umieścić poprzez wkejenie kodu wygenerowanego na specjalnej stronie Google. Jeżeli nie chcemy jednak mieszać w plikach skórki, możemy stworzyć mały plugin i dostosować go do naszych wymagań.
Czytaj dalej Dodajemy na szybko Google +1 Button jako plugin do WordPress

Gdzie mogę kupić szablon graficzny do WordPressa?

wordpress-logo-notext-rgbMamy wiele zapytań o wykonanie strony internetowej w oparciu o WordPress (WP). Staramy się spełnić różne, nawet zupełnie niestandardowe (czasami wręcz „odjechane” ;) ) oczekiwania klientów, jednak większość firm/osób/instytucji nie potrzebuje wszystkich usług związanej z wdrożeniem tego systemu CMS:

  • indywidualnego, uszytego na miarę zgodnie wytycznymi klienta i niepowtarzalnego motywu graficznego, który wyświetla się poprawnie nie tylko w popularnych przeglądarkach internetowych, ale także na coraz popularniejszych tabletach i smartfonach;
  • dodatkowych funkcji w postaci nietypowych pluginów i widgetów rozszerzających możliwości WordPress;
  • wsparcia technicznego i merytorycznego na każdym etapie tworzenia strony internetowej i jej późniejszej eksploatacji;
  • i innych…

Oczywiście nie zapominamy też o klientach szukających prostszych, szybszych i tańszych rozwiązań. Proponujemy im instalację i konfigurację WordPress z gotową, darmową lub płatną skórką + lekkie dostosowanie wyglądu, optymalizację SEO i wydajnościową oraz podstawowe rozszerzenia. I właśnie dla takich klientów jest ten krótki wpis z odnośnikami do stron sprzedających i udostępniających dobre i profesjonalne motywy graficzne WP.

Dobrze, dość autoreklamy, do sedna… Czytaj dalej Gdzie mogę kupić szablon graficzny do WordPressa?

Własne Quicktag Buttons a upgrade WordPressa

wordpress-logo-notext-rgbQuicktag Buttons – własne przyciski w edytorze HTML WordPressa (WP) – opisane wiele razy dość wyczerpująco (np. modyfikacja pliku quicktags.jszmienianie kolorów Quicktag Buttons), więc do rzeczy. Standardowo autorzy różnych tutoriali zalecają modyfikację pliku /wp-includes/js/quicktags.js (od WP w wersji bodajże 2.0 +), co oczywiście działa, do momentu kiedy nie zaktualizujemy WP (lub co gorsza, klient sam tego nie zrobi za nas ;). Oto proponowane przeze mnie dwa rozwiązania. Czytaj dalej Własne Quicktag Buttons a upgrade WordPressa