Koniec SHA-1 jako algorytmu podpisu certyfikatu SSL/TLS

To już ostatni rok (2015), kiedy Chrome, Firefox i Internet Explorer będą wspierały certyfikaty zabezpieczające transmisję danych z serwerów www z podpisem SHA-1, bez alarmowania użytkowników o „błędach”. Każda z firm produkujących najpopularniejsze na rynku przeglądarki internetowe przedstawiła już jakiś czas temu informację o preferowaniu SHA-2 na rzecz SHA-1:

  1. Microsoft – SHA1 Deprecation Policy oraz Deprecation of SHA-1 Hashing Algorithm for Microsoft Root Certificate Program;
  2. Mozilla – Phasing Out Certificates with SHA-1 based Signature Algorithms;
  3. Google – Intent to Deprecate: SHA-1 certificates oraz Gradually sunsetting SHA-1.

Czytaj dalej Koniec SHA-1 jako algorytmu podpisu certyfikatu SSL/TLS

Gdzie mogę kupić szablon graficzny do WordPressa?

wordpress-logo-notext-rgbMamy wiele zapytań o wykonanie strony internetowej w oparciu o WordPress (WP). Staramy się spełnić różne, nawet zupełnie niestandardowe (czasami wręcz „odjechane” ;) ) oczekiwania klientów, jednak większość firm/osób/instytucji nie potrzebuje wszystkich usług związanej z wdrożeniem tego systemu CMS:

  • indywidualnego, uszytego na miarę zgodnie wytycznymi klienta i niepowtarzalnego motywu graficznego, który wyświetla się poprawnie nie tylko w popularnych przeglądarkach internetowych, ale także na coraz popularniejszych tabletach i smartfonach;
  • dodatkowych funkcji w postaci nietypowych pluginów i widgetów rozszerzających możliwości WordPress;
  • wsparcia technicznego i merytorycznego na każdym etapie tworzenia strony internetowej i jej późniejszej eksploatacji;
  • i innych…

Oczywiście nie zapominamy też o klientach szukających prostszych, szybszych i tańszych rozwiązań. Proponujemy im instalację i konfigurację WordPress z gotową, darmową lub płatną skórką + lekkie dostosowanie wyglądu, optymalizację SEO i wydajnościową oraz podstawowe rozszerzenia. I właśnie dla takich klientów jest ten krótki wpis z odnośnikami do stron sprzedających i udostępniających dobre i profesjonalne motywy graficzne WP.

Dobrze, dość autoreklamy, do sedna… Czytaj dalej Gdzie mogę kupić szablon graficzny do WordPressa?

Co mówi o Tobie Twój adres e-mail?

Nie ulega wątpliwości, że to jakiego adresu e-mail używasz wpływa na to jak postrzegają Cię inni. Co innego sobie pomyślisz jeśli ktoś poda e-mail z końcówką @buziaczek.pl a co innego @gmail.com. U siebie też zresztą zaobserwowałem takie zjawisko. Próbą zbadania czy można kategoryzować ludzi ze względu na e-mail podjął serwis hunch.com. Swoją drogą bardzo ciekawy pomysł na startup. Serwis ten, który próbuje zaproponować nam rzeczy, które nam się podobają, na podstawie tych, które już rekomendujemy. Buduje nasz spersonalizowany profil i podsuwa kolejne, które mogą do nas pasować. Przy dużej bazie użytkowników można wyciągać ciekawe wnioski.

Czytaj dalej Co mówi o Tobie Twój adres e-mail?

StartupWeekend Warsaw – aplikacja w 2,5 dnia

Za niecałe 2 miesiące (13-15 maja 2011) na Politechnice Warszawskiej odbędzie się StartupWeekend Warsaw. Wydarzenie ma na celu zebrać w jednym miejscu ludzi twórczych (grafików, programistów, muzyków) oraz ludzi biznesu (menadżerów, inwestorów), wzbudzić burzę mózgów, uformować zespół, zbudować produkt i wystartować ze startupem w 54 godziny. Na całym świecie doszło dotychczas do ponad 300 tego typu spotkań, około 70 następnych jest już zaplanowanych. Dzięki inicjatywie StartupWeekend powstało z lekka pół tysiąca startupów. Warszawska strona na razie milczy, liczymy i czekamy na więcej informacji.

Raporty dotyczące Internetu w Polsce, które warto poznać w Nowym Roku

  • World Internet Project Poland 2010: „(…) Ponad 50% Polaków korzysta z Internetu. Podobnie jak w przypadku wszystkich krajów, najniższy procent użytkowników to osoby powyżej 60 roku życia. Robi wrażenie fakt, że 95% polskich nastolatków jest on-line, wykazując korzystanie z sieci w przyszłości. W miastach o populacji od 200.000 do 500.000, stopień korzystania z Internetu, wynoszący 76%, jest jednym z najwyższych na świecie, natomiast najniższa penetracja na wsi jest nadal imponująca (45%). Różnica pomiędzy mężczyznami i kobietami (58% w porównaniu do 52%) jest jedną z mniejszych jaką widzieliśmy na tym poziomie rozwoju. Jedynie 7% Polaków ma dostęp do Internetu za pośrednictwem dial-up, co udowadnia, że Polska przeskoczyła innych kraje na 50% poziomie penetracji…”
  • Raport Głównego Urzędu Statystycznego – Społeczeństwo informacyjne w Polsce. Wyniki badań statystycznych z lat 2006 – 2010: „(…) Publikacja ta, koncentrując się przede wszystkim na wynikach badania wykorzystania technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych, uzupełniona została w pierwszej części o statystykę produktów ICT…”

A może Ty chciałbyś podzielić się z nami informacją o jakimś ciekawym badaniu/raporcie lub analizie?