Profile użytkownika wg. adresu e-mail w badaniu na hunch.com

Co mówi o Tobie Twój adres e-mail?

Nie ulega wątpliwości, że to jakiego adresu e-mail używasz wpływa na to jak postrzegają Cię inni. Co innego sobie pomyślisz jeśli ktoś poda e-mail z końcówką @buziaczek.pl a co innego @gmail.com. U siebie też zresztą zaobserwowałem takie zjawisko. Próbą zbadania czy można kategoryzować ludzi ze względu na e-mail podjął serwis hunch.com. Swoją drogą bardzo ciekawy pomysł na startup. Serwis ten, który próbuje zaproponować nam rzeczy, które nam się podobają, na podstawie tych, które już rekomendujemy. Buduje nasz spersonalizowany profil i podsuwa kolejne, które mogą do nas pasować. Przy dużej bazie użytkowników można wyciągać ciekawe wnioski.

Co wynikło z badań?

Profile użytkownika wg. adresu e-mail w badaniu na hunch.com

Badanie dotyczyło adresów e-mail: AOL, Gmail, Yahoo, Hotmail oraz zbiorczo Inne. Wyników nie można uogólniać na cały internet, ale wnioski są ciekawe.

Użytkownik Gmail to przeważnie mężczyzna w wieku 18-34 lat, po studiach, nie religijny. Ma poglądy liberalne, nie ma dzieci, był w pięciu lub więcej państwach zagranicą. Czyta blogi, jest gadżeciażem i woli słone paluszki od słodkich przekąsek.

Użytkownik AOL to z reguły kobieta z nadwagą w wieku 35-64 lat z dyplomem szkoły średniej. Mało religijna ale uduchowiona. żyje na przedmieściach i raczej nie była za granicą. Rodzina to pierwszy priorytet. Ma komputer typu desktop, ogląda tv i ma ich kilka w domu. Jest typem wesołej ekstrawertyczki.

Użytkownik Hotmail. Jest to z reguły kobieta w wieku 18-34 lat. Nie religijna, po szkole średniej, żyje na przedmieściach, bywa że z rodzicami. Jest introwertyczny i lubi pracować w grupie. Uważają siebie raczej za pesymistycznych.

Użytkownik Yahoo to także kobieta, z nadwagą, w wieku 18-49 lat. Lubi czytać czasopisma. Jej profil podobny jest do użytkownika AOL.

Co ciekawe jedynie użytkownicy Gmail są statystycznie mężczyznami (przy okazji mój profil zgadza się prawie idealnie). Całe badanie można przejrzeć na blogu hunch. Interesujące jak wyglądałoby to badanie na polskich użytkownikach. A jakiego adresu e-mail Ty używasz?

Autor

Wiktor Nowak

Jest fanem nowych technologii i internetu. Zajmuje się profesjonalnie tworzeniem oraz projektowaniem serwisów i aplikacji www, także na urządzenia mobilne. Pracuje i udziela się w sieci od 2000 roku.

6 przemyśleń nt. „Co mówi o Tobie Twój adres e-mail?”

  1. Gdyby nie płeć, to wpasowuje się idealnie w statystki userów gmaila :) (ale nie jestem pewna czy wole paluszki czy słodkie przekąski bardziej :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *